Vazhdon shpërndarja e ndihmave për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit 2019

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Me mbështetjen e Fondacionit “Aziz Mahmud Hudayi” me qendër në Stamboll, shoqata “Istanbul” vazhdon të shpërndajë ndihma për familjet dhe individët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

Shoqata “Istanbul” së fundmi organizoi shpërndarjen e ndihmave për individë me nevoja të veçanta shëndetësore dhe ekonomike në zonën e Bubqit dhe Thumanës, si dy nga zonat më të prekura nga tërmeti.

Ndihmat erdhën posaçërisht nga Turqia falë mbështetjes së Fondacionit “Aziz Mahmud Hudayi”, i cili prej vitesh vazhdon të kontribuojë për Shqipërinë.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.

Banka Kombëtare Tregtare (LEKË): Numri i Llogarisë : 410139728 IBAN : AL39 2055 1106 1397 29CL TJCL ALLE
Banka Kombëtare Tregtare (EURO): Numri i Llogarisë : 410139728 IBAN : AL17 2055 1106 1397 28CT LJCF EULA
Banka Kombëtare Tregtare (DOLLAR): Numri i Llogarisë : 410139728 IBAN : AL50 2055 1106 1397 28CT LJCF USDE
KODI SWIFT: NCBAALTXXX